319 285,37 zł

5 STYCZNIA (WTOREK)

8.00-16.00, Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Niepodległości 18
KIERMASZ OZDÓB Z MASY SOLNEJ
organizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu

6 STYCZNIA (ŚRODA)

17.00, Galeria Baszta, ul. Okopowa 15
MUZYKA, TANIEC, OBRAZ I ŚWIATŁO

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Pojezierze” zaprasza na koncert „Wiolonczela Niebanalna”, pokaz taneczny, wystawę i sprzedaż obrazów i voucherów na przeróżne usługi oraz poczęstunek dla gości.

7 STYCZNIA (CZWARTEK)

8.00, Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Gdyńska 17
KIERMASZ CIAST

8.00-16.00, Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Niepodległości 18
KIERMASZ OZDÓB Z MASY SOLNEJ
organizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu

8 STYCZNIA
(PIĄTEK)

7.30-15.00, Społeczny Zespół Przedszkolno-Szkolny 101, ul. Mroza 25
101 POMOCNYCH SERC – wystawa i kiermasz prac artystycznych

8.00, Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Gdyńska 17
KIERMASZ CIAST

8.00-16.00, Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Niepodległości 18
KIERMASZ OZDÓB Z MASY SOLNEJ
organizowany przez Szkolny Klub Wolontariatu

10.40-12.20, V Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 24, ul. Krasickiego 2
KONCERT TALENTÓW (impreza środowiskowa)

9 STYCZNIA (SOBOTA)

10.00-14.00, Gimnazjum nr 13, ul. Jeziołowicza 2
SERCEM Z LUDŹMI – festyn zimowy

W programie m.in.: konkursy i zabawy na lodowisku OSiR, występy muzyczne i taneczne, pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu  Medycznej Szkoły Zawodowej PROMEDICA, a także pokazy fryzur i manicure, masaże relaksujące przygotowane przez Szkołę Policealną i Liceum dla Dorosłych „Cosinus”. Ponadto szermierka UKS Hajduczek, sumo, bungee run od Parku Rozrywki Aktywnej „Bartbo”, Japoński Zakątek, tworzenie biżuterii i kartek walentynkowych, fotobudka, gry i zabawy zręcznościowe, Kącik Malucha, pchli targ i wiele więcej.

17.00, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM, ul. Dybowskiego 11

KORTO-DANCE-SHOW 2 – pokaz taneczny
najlepszych olsztyńskich zespołów i szkół tanecznych

10 STYCZNIA (NIEDZIELA)

8.00-14.00, Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe AQUASFERA Galeria Warmińska, al. Piłsudskiego 69b
PŁYWANIE Z ORKIESTRĄ – druga godzina gratis za wrzut do puszki

8.45, Jonkowo, ul. Lipowa 2
POKAZ SPRZĘTU STRAŻACKIEGO i pierwszej pomocy oraz kwesta

9.00-15.00, Przychodnia Lekarska Profmed, ul. Jagiellońska 26/1a
BEZPŁATNE BADANIA USG piersi oraz pomiary glukozy i ciśnienia tętniczego

9.00-15.00, Miejski Szpital Zespolony, al. Wojska Polskiego 30, ul. Niepodległości 44
PORADY I KONSULTACJE LEKARSKIE dla seniorów (dermatologiczne, reumatologiczne i fizjoterapeutyczne) oraz rodziców małych dzieci (USG, otwarte wykłady, pogadanki i konsultacje dla obecnych i przyszłych rodziców)

Działania skierowane do seniorów powyżej 60. roku życia:
• poradnia dermatologiczna, poradnia specjalistyczna (przy oddziale szpitalnym), al. Wojska Polskiego 30
9.00-12.00
Specjalistyczne konsultacje lekarskie w zakresie oceny skóry pod kątem zmian nowotworowych.
obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna: (89) 678 66 17
• poradnia reumatologiczna i osteoporozy, poradnia Specjalistyczna (przy oddziale szpitalnym),
al. Wojska Polskiego 30
9.00-12.00
Specjalistyczne konsultacje lekarskie w zakresie profilaktyki i leczenia osteoporozy.
obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna: (89) 678 66 31
• Oddział Leczenia Otyłości
12.00-13.00
Ćwiczenia ruchowe pod okiem fizjoterapeutów w zakresie profilaktyki i leczenia osteoporozy dla osób
zakwalifikowanych podczas konsultacji lekarskich. Wymagane obuwie i strój sportowy.
13.00-14.00
Ciąg dalszy ćwiczeń ruchowych na łóżkach rekondycyjnych

Działania skierowane do przyszłych i obecnych rodziców oraz małych dzieci:
• Oddział Noworodków i Wcześniaków
12.00-15.00
Specjalistyczne badania USG dzieci, pracownia USG, ul. Niepodległości 44
obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna: (89) 532 62 40
12.00-14.00
Otwarte wykłady, pogadanki i konsultacje dla obecnych i przyszłych rodziców, ul. Niepodległości 44
• „Szkoła Przyszłych Rodziców” – położna Wiesława Werner –Zienkiewicz
• „Zdrowe dziecko, czyli co przyszli rodzice chcieliby wiedzieć o noworodku”
– koordynator Oddziału Noworodków i Wcześniaków, lek. Ewa Piotrowska, pediatra-neonatolog
• prezentacja „projektu Norweskiego” – położna Joanna Szkutnik

9.00-17.30, Hala Widowiskowo-Sportowa URANIA, al. Piłsudskiego 44

NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ rocznika 2005 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna

9.30-13.30, Szkoła Podstawowa nr 30, ul. Pieczewska 10
DZIECI DZIECIOM I SENIOROM – koncert oraz kiermasz prac uczniów, zdjęcie z rycerzem, pomiar ciśnienia i tkanki tłuszczowej i degustacja wypieków piekarni Cymes

10.00-13.00, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy, ul. Żołnierska 18a
PORADY LEKARZY SPECJALISTÓW oraz wspólne gry i zabawy w sali konferencyjnej

10.00-14.00, Pływalnia Uniwersytecka, ul. Tuwima 9
NURKOWANIE W HEŁMACH z Centrum Niezwykłych Nurkowań KROKODYLE

Impreza pozwala każdemu chętnemu na spróbowanie swoich sił w nurkowaniu w hełmie nurkowym.

10.00-16.00, Szkoła Podstawowa nr 15, ul. Kętrzyńskiego 10

MIERZYMY WYSOKO – festyn szkolny, a w nim m.in.: występy artystyczne, turnieje, orkiestrowe dyktando, pchli targ, degustacje i ognisko

W programie:
10.00 – pchli targ
10.10 – występy najmłodszych uczestników
10.20 – 6. Orkiestrowe Dyktando Ortograficzne
11.00 – serduszkowa kawiarenka zaprasza
11.00 – występ zespołu Dziecięce Niebo
11.00 – pierwsza pomoc przedmedyczna
11.00 – gry i zabawy w sali komputerowej
12.00 – „Wiejska Chata” – bigos, kaszanka, kiszka, kiełbaska
12.00 – turniej sportowy
12.00 – zabawy z fantami
11.00-13.00 – kiermasz książek
14.00-14.50 – Bieg „Policz się z cukrzycą”
14.30 – ognisko
14.30 – „Wiejska Chata” – bigos i kaszankę
14.30 – degustacja soków ze świeżych warzyw i owoców
14.45 – licytacje
15.30 – światełko do światełka

10.00-18.00, Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. Prosta 38
PRZEZ NATURĘ DO ZDROWIA – zabiegi i konsultacje wykwalifikowanych bioenergoterapeutów, radiestetów, masażystów i innych naturopatów z Warmińsko-Mazurskiego Cechu Naturoterapeutów (impreza środowiskowa)

11.00-12.30, plaża na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego UKIEL, ul. Jeziorna 8
KĄPIEL MORSÓW ze Stowarzyszenia Kąpiący Się Zimą oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy (Firma FALC MEDYCYNA)

Profesjonalna rozgrzewka prowadzona przez instruktorkę z klubu Sylwetka Fitness, kąpiel morsów, przejażdżka konno dla dzieci dzięki uprzejmości Janusza Kojrysa. Dla uczestników kąpieli ciepły posiłek.

11.00-13.00, Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Moniuszki 10
ATRAKCJE W JEDYNCE – występy uczniów, kawiarenka i sklepik tanich rzeczy (impreza środowiskowa)

11.00-13.00, Grupa Olsztyńska Szkoła Biznesu, ul. Warszawska 105/4h
LIDERZY DLA WOŚP – szkolenie i ćwiczenia w Olsztyńskiej Szkole Biznesu

Specjaliści  przeprowadzą zajęcia, na których poruszone będą następujące zagadnienia: skuteczności lidera, zastosowania praktyczne – kiedy i jak wykorzystać kompetencje naturalnego lidera, narzędzia coachingowe przydatne do budowania pozycji lidera – indywidualne wskazania, w zależności od oczekiwań liderów obecnych na spotkaniu.

11.00-14.00, Biblioteka Abecadło, al. Piłsudskiego 16
FANTY DLA MALUCHA – loteria fantowa MZPITU

11.00-18.00, Groszki Opieka Dzienna, ul. Dorantta 20e
SPOTKANIE DLA RODZICÓW Z MALUTKIMI DZIEĆMI

Warsztaty bębniarskie, masażyki i wspólne opowiadanie bajek.

12.00-13.30, Biblioteka Abecadło, al. Piłsudskiego 16
SERDUSZKOWY BAL – przedstawienie teatralne „Aladyn” przygotowane przez uczniów Szkolnego Koła

Teatralnego Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych pod opieką Ewy Piórkowskiej, loteria przygotowana przez Klub Integracji Społecznej MZPiTU, kiermasz Abecadłowych Dzieł Sztuki, konkurs na najdłuższy serduszkowy łańcuch i szaleństwa przy muzyce.

12.00-15.00, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych, ul. Paderewskiego 10
ZAWODY KARATE Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin
GABINETY fryzjerski, masażu i kosmetyczny Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych

12.00-16.00, Stare Miasto, okolice Wysokiej Bramy

GOLDEN RETRIEVERY DZIECIOM – spacery z golden retrieverami

Podczas akcji kwestują psy rasy Golden Retriever. Dzieci mogą się do nich przytulać, bawić, nauczyć się, jak należy podchodzić do psów i jak się zachować lub czego nie robić. Psy te są idealne do edukacji dzieci.

12.00-16.00, Spichlerz MOK, ul. Piastowska 13
PROSTO Z SERCA – loteria fantowa MZPTiU

12.00-17.00, Stare Miasto, plac przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
TO JAK… POMOŻECIE? – przejazdy zabytkowymi pojazdami

13.00-15.00, Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych WSP, ul. Sikorskiego 23
TAŃCZYMY I GRAMY, SENIOROM I DZIECIOM POMAGAMY

W programie imprezy: pokaz tańca flamenco, burleska, taniec brzucha, warsztaty bębniarskie, polowanie na fanty (m.in.: piłka z autografem M. Gortata, piłka z autografami zwycięzców XIII Memoriału H.J. Wagnera, jazda z mistrzem rajdowym Krzysztofem Hołowczycem, przelot samolotem i wiele innych), koncert, wspólne ucztowanie przy grillu i grochówce, przejażdżki konne i kącik plastyczny dla dzieci.

13.00-15.00, Pływalnia Uniwersytecka, ul. Tuwima 9
PODWODNE SPACERY z Akademickim Klubem Płetwonurków SKORPENA

Zajęcia z podstaw nurkowania.

13.00-20.00, Galeria Warmińska, ul. Tuwima 26
WIELKIE GRANIE W GALERII WARMIŃSKIEJ

Program:
13.00
– występ zespołu czterdziestu wiolonczelistów pod  kierownictwem Pawła Panasiuka
– koncert zespołu z Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach
– koncert Olsztyńskiej Grupy Smyczkowej ABSOLWENT pod dyrekcją Doroty Obijalskiej
14.00 – koncert zespołu z Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach
14.30 – występ tancerek z Olsztyńskiej Szkoły Cheerleaders SOLTARE
15.00 – spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Form Niezależnych Korzunowicz
15.30 – koncert Chóru Dziewczęcego Cantabile działającego przy PSM I i II pod dyrekcją Agaty Wilińskiej
16.30 – występ polskiego Elvisa, Adama Gałki
17.00 – skecze i piosenki Jacka Kawalca
17.30 – pokazy tańca i beatboxu w wykonaniu olsztyńskiej grupy Space Jam
18.00 – skecze i piosenki Jacka Kawalca
18.30 – popisy solowe uczniów i instruktorów ze Studia Gitary goostav.com
19.00 – skecze i piosenki Jacka Kawalca
19.30 – pokaz treningu Rugby
19.50 – wyjście na dach Galerii Warmińskiej, obserwacja Światełka do Nieba ze Starego Miasta

Prowadzenie: Mariusz Korpoliński

13.00-20.00, Galeria Warmińska, ul. Tuwima 26
AKCJA EDUKACYJNA UNIWERSYTETU NOWOCZESNEGO OBYWATELA dla dzieci i rodziców

Działania edukacyjne Okręgowego Oddziału Narodowego Banku Polskiego, Wydziału Nauk Medycznych UWM, organizacji IFMSA-Poland, Przedszkola Miejskiego nr 24, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, OSP w Gutkowie, Ligi Ochrony Przyrody, Gimnazjum nr 11, Dobry Dietetyk i Technikum Teb Edukacja oraz warsztaty artystyczne prowadzone przez Ewę Letki.

14.00 – start, trasa od ul. Głowackiego 27 do ul. Kętrzyńskiego 10 (Szkoła Podstawowa nr 15)
V BIEG POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ

14.00-19.00, Aura Centrum Olsztyna, al. Piłsudskiego 16
AURA GRA Z ORKIESTRĄ

Po raz kolejny Aura mierzy wysoko! Będzie zdrowo i sportowo. Moc atrakcji i przydatne porady, za symboliczny „wrzut do puszki”. W programie:
• punkt konsultacyjny – badanie specjalną maszyną, która określa skład budowy ciała i wiek biologiczny badanego, porady dietetyczne, prowadzenie: dietetyk Monika Fryga
• Aurowy gabinet masażu – fizjoterapeuta pomoże każdemu, kto narzeka na jakiekolwiek dolegliwości bólowe, wykona też ekspresowy masaż relaksacyjny
• zmierz się z triathlonistami – zawody na trenażerach, stacjonarnych rowerach treningowych do triathlonu, zajęcia wspólnie z grupą TRI NEGU
• trening funkcjonalny z Personal Trainers Center Olsztyn – pokazowy energetyczny trening, do którego nie potrzeba wielkich sprzętów, tylko siły własnych mięśni
• strefa CARDIO dla każdego – drobne sprzęty typu rowerki, orbitreki, karimaty i rollery, skakanki, czyli wskazówki, porady, pokazy ćwiczeń pod opieką naszych instruktorów
• olsztyńska Szkoła Tańca MONSTARS – szkoła specjalizująca się w hip hopie LA Style, współpracuje z choreografami z Polski oraz zagranicy, podczas pokazów tańca zaprezentują się grupy turniejowe: Dynastia Rytmu oraz Turbo Team
• Capoeira Olsztyn, Pelo Sinal da Santa Cruz – walka, taniec, muzyka i brazylijskie rytmy
• Mobilne Planetarium Cassiopeia – pokazy zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich
• Speed Cross Race – zawody w przerzucaniu wielkiej opony na czas
• Poczta Polska – sprzedaż znaczków z limitowanej edycji wyprodukowanej specjalnie na zbiórkę WOŚP

15.00-18.00, Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, ul. Olsztyńska 28
BARDZIEJ BYĆ TO WIĘCEJ DAĆ (impreza środowiskowa)

W programie:  Występ zespołu wokalnego CANTEMUS, spektakl teatralny „Dziewczyna z zapałkami" Szkoły Podstawowej w Dywitach, koncert rockowy Trevora Hilla, występy grup twórczych Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach, koncert Orkiestry Dętej „Melofani", popisy uczniów Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach.

16.00, Stare Miasto, Wojewódzka Biblioteka Publiczna
ŚPIEWANKI TURYSTYCZNE z Fundacją Stare Buty i Wojewódzką Biblioteką Publiczną

17.00-21.00, Scena Staromiejska
SCENA W SERCU MIASTA

Program:
17.05 – mini koncert i animacje dla dzieci z grupą Kaczki z Nowej Paczki
17.15 – koncert grupy D’Dorsh
18.00 – informacje nt. zbiórki WOŚP
18.10 – koncert grupy Sara Szymczak i M.A.B.S.
18.50 – informacje nt. zbiórki WOŚP oraz koncert grupy ProForma
19.05 – koncert grupy Ejtobangla
20.00 – Światełko do Nieba
20.05 – koncert gwiazdy olsztyńskiego finału Wielkiej WOŚP: Cheeba & DJ Dr Love

Prowadzenie: Andrzej Brzozowski i ambasadorka akcji Irena Telesz

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie.